13:06:21
 Frissítés
Keresés
 » Isten hozott, kedves Vendég ! Fórumlakók | GY.I.K. | Bejelentkezés | Regisztráció 
Találatok száma: még 455
... Elejére 2. lap 
Téma: Manipuláció
mediator
Olvasta: 8 | Válasz | 2021. április 09. 12:37 | Sorszám: 396
Én nem voltam olyan szerencsés, mint Te, nekem magamnak kellett tételről, tételre megküzdenem a világnézetemért. Igaz, szüleim nem tartottak otthon szemináriumokat, de lekötelezettek voltak, nem voltak ugyan befolyásoló elvárásaik, nekem sem voltak pártpolitikai karrierista ambícióim, de azért azt meg kell állapítanom, hogy az akkori viszonyokat - egyéb ismeret híján - adottságként fogadtam el. Azonban a 70-es évek legvégén, 80-as évek elején már éreztem, hogy családon belül szétválnak az útjaink, amihez az egyetem - bár tudjuk, hogy az oktatás igencsak betájolt volt - nagy segítséget nyújtott. Emlékszem, a tankönyveinkben, jegyzeteinkben mindig a legelső fejezetek voltak a legérdekesebbek, leginformatívabbak számomra ebből a szempontból ("...a meghaladott polgári jogtudomány álláspontja szerint:..")
Akkoriban zajlottak a "lengyel események" és hála Istennek, a tud. szoc. szemináriumvezetőnk a kötelezően leadandó dogmák helyett - nagy kockázatot vállalva - hétről-hétre az aktuális eseményekről tudósított, mert volt valamilyen lengyel családi szál ahonnan autentikus hírekhez juthatott. Voltak olyan oktatóink, akik intelligenciájuk révén tudták úgy tálalni a tananyagot, hogy közben a sorok között pontosan éreztette, és megérttette velünk a létező alternatívát. Hála nekik!
mediator
Olvasta: 8 | Válasz | 2021. április 08. 23:55 | Sorszám: 393
Az érzelmeken keresztül (összetartozás, fejlődés, építkezés stb.) szólítottak meg bennünket (amelyek egyébként valódi, létező értékek és hívószavak egy közösségben), azonban ők, ezt velejéig cinikus módon, tudatosan, manipulatív módon és céllal alkalmazták. Így nőttünk fel, rengeteg információtól megfosztva, miközben a valódi viszonyítási pontokat gondosan elrejtették.
Vannak akik máig benne ragadtak ebben a légypapírban (csak sajnálni tudom őket), és vannak, vagyunk, akik mindezt meghaladtuk, felismertük és túlléptünk rajta. Mert idővel felfedeztük, megláttuk Cipollát. Mert igényünk is volt arra, hogy keressük is.

Ezért aljas és hamis az a beállítás, hogy a mostani korosabb generáció nagy része köpönyegforgató lenne, mert fiatalon lám, elfogadta azt a rendszert, most pedig komcsizik, libsizik, ahogy a csövön kifér. Nos, ha akkoriban mind el tudtuk volna olvasni azt a leleplező tényirodalmat, amelyet csak a rendszerváltás kora óta van módunk tanulmányozni, nos akkor ezek a rohadékok nem tudták volna manipulálni a társadalmat és nem tudták volna kiépíteni a gondosan megszerkesztett, terrorizáló manipulációs rendszerüket.
Téma: Ukrajna
mediator
Olvasta: 8 | Válasz | 2021. április 08. 23:35 | Sorszám: 175
Szerintem nem kellene feltétlenül új elnevezést keresni, hiszen ezek a társadalom bomlasztó rohadékok több, mint 100 éve itt élnek velünk. Jakobinusokként kezdték, kommunistaként folytatták és jelenleg liberálisokként rohasztják a hagyományos értékeket valló társadalmat.

Azzal sajnos tényleg kellene kezdeni valamit, hogy a "liberális" szó mást jelentett még 100 évvel ezelőtt és a valódi (!), új nézőpontokat, új megoldásokat kereső - ám a hagyományokra építkező - liberális eszmeiségre valóban szükség van.

Ezeknek a mai ún. "liberálisok"-nak nevezett, norma nélküli csürhének semmi köze a valódi liberalizmushoz. Ezek újbarbár destruktív agresszorok. Ezeket nem szabad liberálisoknak hívni, pláne nem progresszíveknek, haladároknak!
Téma: Amerika végnapjai?
mediator
Olvasta: 6 | Válasz | 2021. március 04. 23:43 | Sorszám: 132
Forgatókönyv? Szerintem már a kis Bush óta ott lapul a fiókban.
mediator
Olvasta: 6 | Válasz | 2021. március 01. 20:04 | Sorszám: 130
szerintem simán belefér az is, hogy a demens elnökkel aláíratnak valami borzalmat (pl. egy Irán elleni atomtámadást), meg is valósítják, utána kihátrálnak belőle egy személycserével (Kamala) - és utóbb már nem lehet visszacsinálni a történetet.
mediator
Olvasta: 7 | Válasz | 2021. február 26. 00:02 | Sorszám: 126
Tipp: szerintem, amint lehet, talán ősszel? Gazdaságos háborút akar, viszonylag kevés befektetéssel, ezért a közép-amerikai országok valamelyike esélyes lehet. (Közel-keleten, Távol-keleten nem tud már olyan könnyen labdába rúgni)
Téma: Európa jövője (csak erős idegzetűeknek !)
mediator
Olvasta: 8 | Válasz | 2020. december 04. 10:47 | Sorszám: 716
Sajnos ez már csak egy alig látható szépségflastrom lenne az egészen, szerintem a súlyos alapkonfliktus megítélését nem befolyásolná. (Legfeljebb a titkosszolgálati szálat erősítené egy árnyalatnyit - bár kerülhetett az oda más úton is)

Téma: Jogállamiság
mediator
Olvasta: 8 | Válasz | 2020. december 04. 10:41 | Sorszám: 41
"sem az igeneket, sem a nemeket nem
kívánja támogatni, éppen ezáltal fejezve ki politikai álláspontját"

Éppen ez az! Van véleménye, de az különbözik a szavazásról feltett kérdések tartalmától, azaz további aspektusokat tart relevánsnak. Súlyos tévedés vagy jogsértés ezt összekeverni a 'nem' szavazatokkal, vagy a szavazástól való távolmaradással. Persze tudják ezt az EU-s trógerek is.
Téma: Kezdődik...
mediator
Olvasta: 6 | Válasz | 2020. szeptember 01. 15:59 | Sorszám: 90
Igen, a Fidesznek jelenleg nincs reális alternatívája, mert a szedett-vedett megzavarodott ellenzék nyilván nem az. Ezt ők is tudják. Ott vannak azonban a kiábrándultak és a passzívak. Ez a célközönség, ezért próbálják mindenáron az érzelmekre hatva (Orbán démonizálása, trágárság, indulatok felkorbácsolása stb.) az ingadozókat, passzívakat megcélozni. Ráadásul ehhez nem is kell semmiféle program, vagy intellektus, csak gátlástalan gyűlölködés, hazudozás. (Bangóné, Vadai, Kórózs stb....?)
mediator
Olvasta: 6 | Válasz | 2020. augusztus 30. 00:37 | Sorszám: 88
Márki-Zaj Péter víziója a 2022-es választások ellenzék általi megnyeréséről:

https://mandiner.hu/cikk/20200829_matt_kilenc_lepesben#commentanch9371019

Mi várható 2022-től, ha az egyesült ellenzék győz a választásokon?

- manipulált népszavazás az Alaptörvény hatályon kívül helyezése érdekében,
- új Alkotmány,
- jobboldali beállítódásúak zaklatása, "NER-lovagok" boszorkányüldözése, "lincshangulat",
- büntetőfeljelentések ösztönzése, megtorlások, zaklatások,
- tömeges elbocsátások, államapparátus lecserélése,
- családtámogatási rendszer szétverése, CSOK megszüntetése,
- egyházak, vallásosak üldözése, zaklatása,
- gender lobbi megerősödése, homoszexualitás propagalása,
- szivárványos zászlók mindenhol, gender lobbi benyomulása a médiába,
- gender elvek propagalása óvodások, iskolások körében,
- nemzeti érzelműek, határon kívüliek folyamatos megszégyenítése, támogatásaik megvonása,
- multik korlátozásainak megszüntetése,
- államadósság gyors, brutális növekedése, IMF-hitel,
- euró gyors bevezetése rossz értékarányok alkalmazásával,
- MTVA, MTI teljes átszervezése a saját propaganda szolgálatában
- tankönyvek lecserélése, NAT szétverése, új NAT,
- állami vagyon nagyarányú, gátlástalan privatizációja,
- OBH feloszlatása, bírák, ügyészek tömeges elbocsátása,
- a hazai ügyészségnek az európai ügyészség alá integrálása,
- génmódosított növénytermesztési kultúra bevezetése,
- mezőgazdasági támogatási rendszer gyökeres átalakítása,
- közbeszerzési rendszer gyökeres átalakítása saját célok érdekében,
- vagyonadó bevezetése,
- új adónemek beállítása, jelentős adó- és illetékemelés, sávos adózás bevezetése,
- a határok azonnali kinyitása a migránsok előtt
-a soros civilek állami pénzekkel való kitömése
-a migránsok azonnali letelepítése, német szintű állami ingyenpénzek évi 150000 iszlámista behozatala és kötelező kvőta azonnali elfogadása
-az állami cégek azonnali privatizációja
-paks 2 leállítása......
-belgrádi vasútvonalprojekt leállítása
-a sztádák privatizációja
- megszorítások,

... és hasonlók.

Ne legyenek illúzióink, a kommunisták, liberálisok revansra vágynak.
Durva és könyörtelen revansra.

Ébresztő!!!
Téma: Ballib médiapatkányok
mediator
Olvasta: 9 | Válasz | 2020. augusztus 06. 13:47 | Sorszám: 221
Szerintem Dull szerepének a felismerése már terjedőben van az indexesek között. Na akkor lesz csak nyüszítés, amikor mindenki rájön, hogy jól átvágták.

(Az imént ittam egy jeges kávét, tejszínnel és egy cukorral )
mediator
Olvasta: 9 | Válasz | 2020. augusztus 05. 22:50 | Sorszám: 219
Ha valahogy nem robbantják fel most, gyorsan a 100 fős Index-szerkesztőséget, akkor továbbra is havi 200.000.000 Ft-ot kellett volna fizetni munkabér és költség címén - romló gazdasági mutatók mellett, csökkenő reklámbevételek mellett. (a Fletó/Klára sem segített!) Na, ezt a csődöt kellett gyorsan elkerülni, de úgy, hogy ne kelljen felmondani kb. min. 50 - 60 dolgozónak: végkielégítés, munkaügyi perek, botrányok, horribilis munkajogi kártérítés stb. réme mellett.

Megoldás:
- a sok (100) felajzott szerencsétlen egy emberként mondott fel, önként lemondva így a végkielégítésekről, (megtakarítás: kb. 450 Mft)
- nincsenek munkaügyi perek (megtakarítva: 50-60 ember átlag 4-6 havi bére + ügyvédi költségek + peres illetékek = kb. 1,3 Mrd forint)
- politikai síkra kellett terelni a brutális leépítést és az Orbán/Fidesz nyakába kellett varrni az egészet, tovább nyomni ezzel is a "sérülasajtószabadség" agitprop. dumát.
- lesz "Index 2.0" - csak éppen költséghatékonyabb kiadásban, kisebb létszámú "függetlenobjektív" szerkesztőséggel.

Ezek még a belső körös sajátjaikat is átvágják, ha az érdekük úgy diktálja. Kifelé meg "sajtószabadság"-oznak.
Téma: A liberalizmus alkonya
mediator
Olvasta: 9 | Válasz | 2020. augusztus 05. 22:29 | Sorszám: 343
Köszönöm, a Mandinernek rendszeres olvasója vagyok. Nagyon jónak tartom.
Az Index viszont arra mindenképpen alkalmas volt (számomra legalábbis), hogy tájékozódni lehetett a hazai ellenzék vonatkoztatási pontjai, proiritásai felől, a meghirdetett, vagy tervezett kampányaik felől, a liberális "mainstream" elvárásai felől. Na, mindegy!
mediator
Olvasta: 10 | Válasz | 2020. július 27. 12:01 | Sorszám: 341
Sajnálom, hogy kimúlt az Index! (bár, szerintem, ez a meccs még nincs lejátszva) Most, miután belesz@rtak a ventillátorba, kénytelen leszek egy helyett kb. öt helyről tájékozódni a liberálfasiszták aktuális kampányai felől.
Téma: balliberális hazugságok és a sánta kutya II
mediator
Olvasta: 8 | Válasz | 2020. július 13. 18:21 | Sorszám: 294
A laposfejű vércsét muszáj volt valami hozománnyal kompenzálni. (és, hát, nem is kevéssel!)
Téma: Soros György egy terrorista?
mediator
Olvasta: 5 | Válasz | 2020. június 29. 12:12 | Sorszám: 5
https://magyarnemzet.hu/kulfold/mar-tobb-mint-200-ezren-vannak-soros-ellen-am ...
Téma: Az amerikai álom vége
mediator
Olvasta: 9 | Válasz | 2020. június 26. 08:30 | Sorszám: 27
sz prasztom palto?
Téma: Iszlámveszély
mediator
Olvasta: 8 | Válasz | 2020. június 04. 12:42 | Sorszám: 16
Hol, milyen térben gondolod? (Fizikai, vagy virtuális térben?)
Téma: Soros György egy terrorista?
mediator
Olvasta: 6 | Válasz | 2020. június 04. 12:03 | Sorszám: 4
https://www.origo.hu/nagyvilag/20200603-black-lives-matter-antifa-egyesult-al ...
mediator
Olvasta: 6 | Válasz | 2020. június 04. 12:03 | Sorszám: 3
Trump is felismerte!


Téma: Iszlámveszély
mediator
Olvasta: 8 | Válasz | 2020. május 31. 12:02 | Sorszám: 14
Ez egy nemes cél lenne... !
mediator
Olvasta: 8 | Válasz | 2020. május 31. 12:01 | Sorszám: 13
Frappáns!
mediator
Olvasta: 8 | Válasz | 2020. május 29. 23:04 | Sorszám: 10
A liberalizmus halálát az iszlám fogja okozni, de akkor már késő lesz felocsúdni.
Az iszlámot is és a liberalizmust módszeresen távol kell tartanunk, illetve le kell építenünk!
Téma: Láttátok? (2)
mediator
Olvasta: 11 | Válasz | 2020. május 25. 22:13 | Sorszám: 908
Sugárzik a tekintetéből az öntelt butaság.
Téma: Üzenet
mediator
Olvasta: 7 | Válasz | 2020. május 25. 17:50 | Sorszám: 406
Örülök, hogy segíthettem!
Tovább ...
Jelmagyarázat    Van új hozzászólás
   Ezeket a hozzászólásokat már láttad
... Hibabejelentés | | | Gondola ...